Misja Gospodarcza z Włoch

W dniach 24-28 sierpnia 2022r. Województwo Lubelskie wraz z Polsko-Włoską Izbą Gospodarczą organizowało przyjazdową misję gospodarczą z Włoch.

Celem wizyty było nawiązanie bezpośrednich relacji z lubelskimi przedsiębiorcami zarówno w zakresie eksportu regionalnych produktów, jak i w zakresie importu produktów własnych. Udział w niej wzięło 11 włoskich przedsiębiorców z branży spożywczej. Włoskich przedsiębiorców uroczyście przywitał Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Zbigniew Wojciechowski wraz z Dyrektorem Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Panią Elwirą Lorenz oraz Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Pan Bogdan Kawałko.

Następnie odbyła się prezentacja o Polsko-Włoskiej Izbie Gospodarczej prowadzona przez Panią Prezes Izabelę Byzdrę a także odbyły się prezentacje firm włoskich. Ważnym punktem misji były  spotkania B2B połączone z degustacją włoskich produktów oraz wizyty studyjne firm z Sycylii w : Perła – Browary Lubelskie S.A., Edwanex – huta szkła oraz w firmie Korab-Garden produkującej ekologiczne soki.

 

Data opublikowania: 13:51, 5 października 2022

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności